Softbox 35 x 140 cm s voštinovou maskou

26-1-5-3-3

Již použité

1 494 Kč

-40%

2 490 Kč

Rozměry: 35 x 140 cm 
Odnímatelný difuzér - možnost použití jako světlomet.
Odjímatelná voštinová maska.
Uchycení typu bowens.
Cestovní taška na softbox.
Umožňuje změkčení a rozptýlení umělého světla.
Vhodný pro focení portrétů.

Více informací

Odesíláme: do 1 - 2 prac. dnů

Sdílej

Uchycení Bowens
Voštinová maska Ano
Velikost Střední

Stav:
Stripbox jsme používali pro focení portrétů v našem ateliéru, není nikterak poškozený.

Info:
Rozměry: 35 x 140 cm
Odnímatelný difuzér - možnost použití jako světlomet.
Odjímatelná voštinová maska.
Umožňuje změkčení a rozptýlení umělého světla.
Vhodný pro focení portrétů.

K čemu je softbox? Softbox, popřípadě soft box (od anglického slovíčka soft = měkký) je typ fotografického zábleskového zařízení a je jednou ze základních součástí studiového osvětlení.  Skládá se z odrazné boční a zadní stěny a rozptylujícího materiálu vpředu (rozptylovací stínítko, difuzér). Boční a zadní strany softboxu jsou opatřeny lesklým hliníkovým povrchem popřípadě světloodrážející tkaninou. U většiny našich prodáváných modelů je difuzér odnímatelný, aby se zábleskové zařízení mohlo použít jako světlomet nebo s deštníkem jako reflektor (odrazové světlo).  Soft box je možné použít buď s bleskem nebo s nepřetržitým světelným zdrojem.


K čemu slouží softbox?
Softboxy produkují měkké, difúzní světlo. Jejich velká plocha simuluje nepřímé (odražené) světlo produkované například oknem. Čím je softbox větší, tím produkuje měkčí světlo. Jeho tvar potom určí, co a jak bude nasvíceno, jaké se vytvoří stíny a dále je důležitý např. pro odlesk v očích portrétovaného.  Velkou výhodou softboxů je, že díky vnitřnímu stříbrnému materiálu odráží všechno světlo směrem vpřed, a tak se jen málo světla ztrácí. Současně jsou softboxy uzavřeny, a tak světlo nesvítí vzad do fotoaparátu ani neruší scénu.

Který tvar softboxu používat při fotografování? Softboxy nabízíme v mnoha velikostech a tvarech - od čtvercových, přes osmihranné až po různě úzké obdélníky. Čím větší je plocha softboxu, tím měkčí a difúznější světlo produkuje. Tvar softboxu je vybírán podle tvaru fotografovaného objektu, podle požadovaných stínů a případně podle toho, že softbox se na lesklých plochách zrcadlí (často v očích portrétované osoby).

Obsah Balení:
• Softbox o rozměrech 35 x 140 cm
• Bowens upínací kruh pro softbox

30 dalších produktů ve stejné kategorii: