Oktabox 120 cm s voštinovou maskou

10-4-4

2 644 Kč

-440 Kč

3 084 Kč

Průměr 120 cm
Odnímatelný voštinový filtr.
Odnímatelný difuzér - možnost použití jako světlomet.
Uchycení typu bowens.
Cestovní taška na softbox .
Ideální pro vytváření catchlight.
Vhodný pro focení portrétů.

Více informací

Odesíláme: do 4 prac. dnů

Sdílej

Uchycení Bowens
Voštinová maska Ano
Průměr 120 cm
Velikost 11930 cm2

Info:
Průměr 120 cm
Odnímatelný difuzér - možnost použití jako světlomet.
Odnímatelný voštinový filtr.
Cestovní taška na softbox .
Ideální pro vytváření catchlight.
Umožňuje změkčení a rozptýlení umělého světla.
Vhodný pro focení portrétů.


Co je to catchlight? catchlight je fotografická definice označující odraz světla v očích fotografované osoby.

Dnes se však fotografie pořizují v obrovském rozlišení a proto často po přiblížení můžeme v oku portrétu rozpoznat vybavení studia, fotografa, či pomocný personál. Proto je vhodné při vytváření správného catchlight využívát softboxy a difuzory, u kterých můžeme také experimentovat s tvary a měnit tak i tvar odlesku v očích.

Catchlight není to samé jako efekt červených očí (způsobený odrazem světla od sítnice uvnitř zadní části oka), a který je obečně považován za nežádoucí. Catchlight (zapříčiněný odrážením světla od přední plochy oka) je zejména v portrétování esteticky žádoucí jev. Oči bez odlesku světla se často jeví jako chmurné, plytké a bez života.

Nejčastěji bývají catchlights pouze jasné světelné skvrny v očích, ovšem v kinematografii se může také využívat odrazu oka pro zachycení okolní scény a zdramatizování záběru (exploze apod.). Někteří režiséři si potrpí na detaily a tak odmítají například catchlight u záporných postav, aby tak navodili jejich studenou povahu.

Co je to softbox? Softbox, popřípadě soft box (od anglického slovíčka soft = měkký) je typ fotografického zábleskového zařízení a je jednou ze základních součástí studiového osvětlení.  Skládá se z odrazné boční a zadní stěny a rozptylujícího materiálu vpředu (rozptylovací stínítko, difuzér). Boční a zadní strany softboxu jsou opatřeny lesklým hliníkovým povrchem popřípadě světloodrážející tkaninou. U většiny našich prodáváných modelů je difuzér odnímatelný, aby se zábleskové zařízení mohlo použít jako světlomet nebo s deštníkem jako reflektor (odrazové světlo).  Soft box je možné použít buď s bleskem nebo s nepřetržitým světelným zdrojem.


K čemu slouží softbox?
Softboxy produkují měkké, difúzní světlo. Jejich velká plocha simuluje nepřímé (odražené) světlo produkované například oknem. Čím je softbox větší, tím produkuje měkčí světlo. Jeho tvar potom určí, co a jak bude nasvíceno, jaké se vytvoří stíny a dále je důležitý např. pro odlesk v očích portrétovaného.  Velkou výhodou softboxů je, že díky vnitřnímu stříbrnému materiálu odráží všechno světlo směrem vpřed, a tak se jen málo světla ztrácí. Současně jsou softboxy uzavřeny, a tak světlo nesvítí vzad do fotoaparátu ani neruší scénu.

Který tvar softboxu používat při fotografování? Softboxy nabízíme v mnoha velikostech a tvarech - od čtvercových, přes osmihranné až po různě úzké obdélníky. Čím větší je plocha softboxu, tím měkčí a difúznější světlo produkuje. Tvar softboxu je vybírán podle tvaru fotografovaného objektu, podle požadovaných stínů a případně podle toho, že softbox se na lesklých plochách zrcadlí (často v očích portrétované osoby).

Obsah Balení:
• Softbox o průměru 120 cm
• Voštinová maska
• Standardní (bowens) upínací kruh pro softbox
• Cestovní taška na softbox

30 dalších produktů ve stejné kategorii: