Čtyřdílné klapky s 5 filtry

10-3-17

858 Kč

Čtyřdílné kovové klapky se čtyřmi barevnými filtry (bílým, modrým, žlutým, červeným) a jedním voštinovým filtrem. Upevnění pomocí 4 stavěcích šroubů.

Více informací

Odesíláme: do 1 - 2 prac. dnů

Sdílej

Info:
Čtyřdílné kovové klapky se čtyřmi barevnými filtry (bílým, modrým, žlutým, červeným) a jedním voštinovým filtrem. Upevnění pomocí 4 stavěcích šroubů.

Klapky:
Co jsou to klapky?
Klapky jsou černé, obvykle čtyřdílné a otočné, kovové desky, které stíní ty části scény, jež fotograf nechce mít osvíceny reflektorem.

K čemu se používají klapky? Vhodným nastavením klapek se dá například docílit světla, které se šíří hodně do stran, avšak nikoliv nahoru a dolů, a vytvoří tak vodorovný pruh světla. Zavřením všech klapek se dá vytvořit i úzký proud světla, který ostře osvítí jen malou část scény.  Klapky jsou užitečné na směrování světla a stínění míst, kam světlo svítit nemá. Klapky jsou také velmi užitečné v okamžiku, kdy svítíte zezadu a je třeba zabránit svícení světla do objektivu, a tím vytvoření nepříjemných reflexí. Vhodným nastavením klapek lze tak osvítit scénu, nikoliv však objektiv fotoaparátu.

Voštinový filtr:
Co je to voštinový filtr? Voštinový filtr je množství malých "pláství" směrujících světlo přímo vpřed.

Kdy se používá voštinový filtr? Voštinové filtry se používají při potřebě nasvítit cíleně části scény a omezit dopad světla mimo tyto oblasti. Typické použití může být například svícení zezadu do vlasů modelu s cílem je rozzářit a světelně oddělit od pozadí a naopak není cílem nasvítit větší části hlavy, či dokonce si svítit zezadu do objektivu.

Barevné filtry:
Proč se používají barevné filtry? Při použití barevných filtrů se světlo obarví na barvu filtru, což většinou slouží pro cílené barevné nasvěcování částí scény. Mohou však sloužit i pro barevné přizpůsobení barvy zábleskových zařízení na jiné (obvykle umělé) zdroje světel.  Barevné filtry se vkládají do reflektorů nebo dalšího příslušenství s cílem obarvit světlo buď pro různé efekty, nebo pro vyrovnání barvy světla s barvou umělých zdrojů (nejčastěji žárovkami).

 

Obsah balení:
• Čtyřdílné kovové klapky
• Voštinový filtr
• 4 barevné filtry (bílý, modrý, žlutý, červený)

30 dalších produktů ve stejné kategorii: