Odrazový univerzální difuzér

13-38

248 Kč

Odrazový univerzální difuzér ze synstetické PU kůže.

Více informací

Odesíláme: do 1 - 2 prac. dnů

Sdílej

Barva Čirá
Určeno pro Univerzální

Info:
Odrazový difuzér (rozptylka) pro systémový blesk je vyroben z kvalitní syntetické PU kůže. Je velice užitečným a nepostradatelným doplněk k externímu blesku. S nasazeným difuzérem dosáhnete rovnoměrného nasvícení scény, což může být velmi vítaný jev při focení reportážních a portrétních fotografií. Difuzér má za úkol zjemnit a rozptýlit světlo blesku a tím změkčovat popřípadě eliminovat dopadající stíny za fotografovaným objektem. Také eliminuje nepříjemný efekt červených očí. Výhodou je rychlé a snadné uchycení pomocí suchého zipu. Je kompatibilní s většinou systémový blesků.

K čemu slouží difuzor?
Difuzor, difuzér, rozptylka. Všechny tyto názvy označují jeden a ten samý doplněk blesku umožňující změkčit a rozptýlit jinak příliš tvrdé a směrované bleskové světlo. Difuzér dokáže rozptýlit světlo takřka kolmo do boků od blesku, čímž nasvítí scénu plošnějším, a tudíž měkčím světlem. Potřebné množství světla i přes to vystupuje z bleskové hlavice přímo, avšak zbytek se rozptyluje do prostoru, kdy není od věci umožnit jeho odraz od stropu, zdí či odrazných ploch. Výsledkem nám budou daleko lepší, měkčí a pozvolné stíny a světlo se rozptýlí rovnoměrně v celém okolí focené scény.

Využití difuzoru u makrofotografie:
Další důležité uplatnění difuzéru je při pořizování makrofotografie, kdy dokáže rozptýlit směrování světla také velmi nízko pod blesk a ke všemu učinit stíny opět mekčí a méně zřetelné než při fotografování s použití blesku přímo. Tímto nám difuzér umožňuje snímat i z velmi malé vzdálenosti a makro objekt osvítit bleskem.

Vlastnosti difuzoru:
• Barva: bílá/černá
• Velikost: 227x173x40 mm

Obsah balíčku:
• Odrazový univerzální difuzér

30 dalších produktů ve stejné kategorii: