Univerzalní skládací difuzér

13-36

158 Kč

Univerzalní skládací difuzér (rozptylka) typu pop-up flash.

Více informací

Odesíláme: do 10 - 14 dnů

Sdílej

Info:
Univerzalní difuzér (rozptylka) je vhodný pro fotoaparáty s velikosti objektivu 55-73 mm. Díky své látkové konstrukci a možnosti složení je snadno sbalitelný. Je velice užitečným a nepostradatelným doplněk k externímu blesku. S nasazeným difuzérem dosáhnete rovnoměrného nasvícení scény, což může být velmi vítaný jev při focení reportážních a portrétních fotografií. Difuzér má za úkol zjemnit a rozptýlit světlo blesku a tím změkčovat popřípadě eliminovat dopadající stíny za fotografovaným objektem.

K čemu slouží difuzor?
Difuzor, difuzér, rozptylka. Všechny tyto názvy označují jeden a ten samý doplněk blesku umožňující změkčit a rozptýlit jinak příliš tvrdé a směrované bleskové světlo. Difuzér dokáže rozptýlit světlo takřka kolmo do boků od blesku, čímž nasvítí scénu plošnějším, a tudíž měkčím světlem. Potřebné množství světla i přes to vystupuje z bleskové hlavice přímo, avšak zbytek se rozptyluje do prostoru, kdy není od věci umožnit jeho odraz od stropu, zdí či odrazných ploch. Výsledkem nám budou daleko lepší, měkčí a pozvolné stíny a světlo se rozptýlí rovnoměrně v celém okolí focené scény.

 

Využití difuzoru u makrofotografie:
Další důležité uplatnění difuzéru je při pořizování makrofotografie, kdy dokáže rozptýlit směrování světla také velmi nízko pod blesk a ke všemu učinit stíny opět mekčí a méně zřetelné než při fotografování s použití blesku přímo. Tímto nám difuzér umožňuje snímat i z velmi malé vzdálenosti a makro objekt osvítit bleskem.

Vlastnosti difuzoru:
• Určen pro: objektivy velikosti 55-73 mm
• Barva: bílá
• Velikost: 297x220 mm

Obsah balíčku:
• Univerzalní skládací difuzér

30 dalších produktů ve stejné kategorii: