84 cm deštníkový softbox černo/bílý

6-3-7

585 Kč

Deštníkový černo/bílý odrazný softbox o velikosti 84 cm.

Více informací

Odesíláme: do 2-5 dnů

Sdílej

Uchycení Deštníková tyč
Voštinová maska Ne
Váha 295 g
Průměr 84 cm
Velikost Malý

Softbox ve tvaru deštníku a průměru 84 cm. Vnitřní strana je stříbrná a zajišťuje plný odraz světla vycházející ze zdroje osvětlení, vnější vypouklá část je černá a neumožňuje průchod světlu, zatímco plocha uzavírající deštník je bílá a transparentní a umožňuje světlu se rovnoměrně rozptýlit a nasvítit tak fotografovanou scénu měkkým difúzním světlem.

Info:
Průměr: 84 cm
Umožňuje změkčení a rozptýlení umělého světla.

Co je to softbox? Softbox, popřípadě soft box (od anglického slovíčka soft = měkký) je typ fotografického zábleskového zařízení a je jednou ze základních součástí studiového osvětlení.  Skládá se z odrazné boční a zadní stěny a rozptylujícího materiálu vpředu (rozptylovací stínítko, difuzér). Boční a zadní strany softboxu jsou opatřeny lesklým hliníkovým povrchem popřípadě světloodrážející tkaninou. U většiny našich prodáváných modelů je difuzér odnímatelný, aby se zábleskové zařízení mohlo použít jako světlomet nebo s deštníkem jako reflektor (odrazové světlo).  Soft box je možné použít buď s bleskem nebo s nepřetržitým světelným zdrojem.


K čemu slouží softbox?
Softboxy produkují měkké, difúzní světlo. Jejich velká plocha simuluje nepřímé (odražené) světlo produkované například oknem. Čím je softbox větší, tím produkuje měkčí světlo. Jeho tvar potom určí, co a jak bude nasvíceno, jaké se vytvoří stíny a dále je důležitý např. pro odlesk v očích portrétovaného.  Velkou výhodou softboxů je, že díky vnitřnímu stříbrnému materiálu odráží všechno světlo směrem vpřed, a tak se jen málo světla ztrácí. Současně jsou softboxy uzavřeny, a tak světlo nesvítí vzad do fotoaparátu ani neruší scénu.

Obsah Balení:
• Deštníkový softbox 84 cm
• Přepravní obal

30 dalších produktů ve stejné kategorii: