Softbox pro blesk 60 x 60 cm

6-3-3

1 622 Kč

Softbox pro použití s externími blesky o rozměru 60 x 60 cm

Více informací

Odesíláme: do 1 - 2 prac. dnů

Sdílej

Šířka 60 cm
Výška 60 cm
Uchycení Systémový blesk
Voštinová maska Ne
Velikost Malý

Přenosný softbox, vhodný jako doplněk k externím bleskům. Držák ve tvaru L slouží k připevnění blesku k softboxu a jejich připevnění ke stojanu pomocí 5/8" čepu (tzv. spigotu). Konstrukce softboxu je rychloskládací (plochý disk se rozloží prakticky sám a složí se zploštěním softboxu a jeho zatočením zpět do tvaru disku).

Vlastnosti:
Rozměry: 60 x 60 cm 
Odnímatelný difuzér - možnost použití jako světlomet.
Umožňuje změkčení a rozptýlení umělého světla.
Ideální pro focení portrétů.

Co je to softbox? Softbox, popřípadě soft box (od anglického slovíčka soft = měkký) je typ fotografického zábleskového zařízení a je jednou ze základních součástí studiového osvětlení.  Skládá se z odrazné boční a zadní stěny a rozptylujícího materiálu vpředu (rozptylovací stínítko, difuzér). Boční a zadní strany softboxu jsou opatřeny lesklým hliníkovým povrchem popřípadě světloodrážející tkaninou. U většiny našich prodáváných modelů je difuzér odnímatelný, aby se zábleskové zařízení mohlo použít jako světlomet nebo s deštníkem jako reflektor (odrazové světlo).  Soft box je možné použít buď s bleskem nebo s nepřetržitým světelným zdrojem.

K čemu slouží softbox?
Softboxy produkují měkké, difúzní světlo. Jejich velká plocha simuluje nepřímé (odražené) světlo produkované například oknem. Čím je softbox větší, tím produkuje měkčí světlo. Jeho tvar potom určí, co a jak bude nasvíceno, jaké se vytvoří stíny a dále je důležitý např. pro odlesk v očích portrétovaného.  Velkou výhodou softboxů je, že díky vnitřnímu stříbrnému materiálu odráží všechno světlo směrem vpřed, a tak se jen málo světla ztrácí. Současně jsou softboxy uzavřeny, a tak světlo nesvítí vzad do fotoaparátu ani neruší scénu.

Jaký tvar softboxu používat? Softboxy nabízíme v mnoha velikostech a tvarech - od čtvercových, přes osmihranné až po různě úzké obdélníky. Čím větší je plocha softboxu, tím měkčí a difúznější světlo produkuje. Tvar softboxu je vybírán podle tvaru fotografovaného objektu, podle požadovaných stínů a případně podle toho, že softbox se na lesklých plochách zrcadlí (často v očích portrétované osoby).

Obsah Balení:
• Softbox o rozměrech 60 x 60 cm
• Přepravní obal
• Držák ve tvaru L

30 dalších produktů ve stejné kategorii: