Makro mezikroužky pro Canon

5-1-1

379 Kč

Sada mezikroužků pro makrofotografii, pro fotoaparáty Canon

Více informací

Odesíláme: do 1 - 2 prac. dní

Sdílej

Materiál Plast
Váha 135 g

Sada mezikroužků určená pro analogové a digitální zrcadlovky Canon EOS. Mezikroužky (makrokroužky) se vkládají mezi tělo fotoaparátu a objektiv. Oddálením objektivu od snímače se dosáhne dramatického posunu jeho zaostřovacího rozsahu. Nelze tak zaostřit na nekonečno, zato je možné snímat z mnohem kratší vzdálenosti. Důsledkem změny zaostřovacího rozsahu vzroste měřítko snímání (zvětšení) objektivu. U běžných objektivů je tak možné dosáhnout měřítka až 1:1 (zvětšení 1x), u pravých makroobjektivů i více než 2:1 (zvětšení více než 2x).

Vlastnosti:
• Mezikroužky jsou manuální. To znamená, že nejsou zachovány automatické funkce (přenos clony, AF, AE).
• Určeno pro: Canon
• Váha: 135 g
• Materiál: Kov

Efekt růstu zvětšení objektivu se dá hrubě zjistit ze vztahu:
• délka mezikroužku v mm : ohnisko objektivu v mm + 1
• např. pokud s 50mm objektivem s maximálním zvětšením 0,15x použijeme mezikroužek o délce 21 mm, maximální měřítko objektivu vzroste přibližně na 0,15 . (21 : 50 + 1) = 0.21x

Nárůst zvětšení tak bude nejvýraznější u širokoúhlých objektivů a nejméně patrný u teleobjektivů. Aby se dal nárůst zvětšení snadno regulovat, sada obsahuje tři makrokroužky o délce 13, 21 a 31 mm, které mohou být použity samostatně nebo v libovolné kombinaci na získání požadovaného zvětšení.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: